Granie w Opowiadanie – o prowadzeniu gier RPG seniorom

Materiały dla graczy, Materiały dla MG, Poradniki, Rodzinne / OPUBLIKOWANE W

Jakiś czas temu ruszyłam z akcją RPG dla seniorów.  W dobie pandemii ważne było dla mnie zadbanie o moich kochanych rodziców i dziadków. Z wiadomych powodów spędzanie wspólnego czasu sprowadziło się do rozmów online, więc – co by umilić im życie w zamknięciu – postanowiłam nauczyć ich naszego wspaniałego hobby. Codziennie przez miesiąc prowadziłam sesję RPG online moim rodzicom, dziadkom oraz ich przyjaciołom, których z każdym dniem i każdą sesją przybywało coraz więcej. Efekty były super pozytywne – nie dość, że moi seniorzy czuli się zadbani, zabawa była świetna, a dodatkowo starsze pokolenie udowodniło mi, że potrafi mieć nie mniej szalone pomysły od nas.

W oparciu o tę akcję oraz wykorzystując moje doświadczenie z pracy na Uniwersytecie III Wieku, podzieliłam się spostrzeżeniami na temat grania z seniorami na prelekcjach, a także dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Chowaniec miałam przyjemność napisać na ten temat artykuł. Znajdziecie go w tym zbiorze wraz z innymi erpegowymi tekstami wartymi przeczytania.

Jeśli chcecie rozpocząć przygodę z przedstawicielami starszego pokolenia, bierzcie i grajcie z tego wszyscy – mam nadzieję, że moje spostrzeżenia pomogą Wam wypracować własne metody prowadzenia sesji dla seniorów.

Dodaj komentarz