Graj Muzyką – czyli polecajki muzyczne do sesji

Inspiracje, Materiały dla MG, Poradniki / OPUBLIKOWANE W

#Horror

Mam dla Was garść zespołów muzycznych, na które warto zwrócić uwagę, przygotowując sesje w klimacie horror lub szukając inspiracji pod fajne scenki grozy.

Po pierwsze – szabrując internety w poszukiwaniu podkładu pod sesje grozy, nie wypada ominąć zespołu o wdzięcznej nazwie Nox Arcana, powstałego w 2003 roku i klasyfikowanego jako dark ambient lub dark wave. Teksty i klimat utworów inspirowane są głównie klasycznym i gotyckim horrorem w literaturze (wystarczy wspomnieć chociażby Howarda P. Lovecrafta, Raya Bradbury’ego, czy Edgara Allana Poe).

Zespół tworzy dwóch muzyków – Joseph Vargo oraz William Piotrowski. Poza działalnością w zespole, obaj zaangażowani są również w inne projekty. Vargo tworzy gotyckie okładki albumów, plakaty i obrazy. Piotrowski z kolei uczestniczył w pracach nad filmem Ghosts of Ohio, przedstawiającym historię Mary Ann Winkowski – Amerykańskiej medium (swoją drogą jest to całkiem ciekawa inspiracja na sesję).

Warto też zaznaczyć, że komponując swoje utwory zespół czerpał mnóstwo z takich osobistości jak Hans Zimmer, Jerry Goldsmith, Wojciech Kilar czy Enya.
Utwory Nox Arcana w większości są instrumentalne, więc idealnie nadają się do wykorzystania na sesji.

Poniżej kilka moich ulubionych:

1. Labirynth of Dreams, z płyty Grimm Tales.

2. The Cask of Amontillado, z płyty Shadow of the Raven.

3. Temple of the Black Pharaoh, z płyty Necronomicon.

4. Masque of the Red Death, z płyty Shadow of Raven.

5. Lair of the Vampire, z płyty Transylvania.

Dobrego odbioru!

Dodaj komentarz